Cansu YAMAN

 
 

BUSINESS WOMAN

 

info35@turanjcansu.com

 
 
 

Gözü Yükseklerde Olanlara

 
  • Zihnimizin yapısı dolayısıyla beynimiz asla boş durmaz, düşünce, istek ve arzularımız bilinçli şekilde yönlendirilmezse, zihnimiz gelişigüzel, düzensiz ve olumsuz düşünmeye başlar.
  • Gördüklerinden, duyduklarından ve yaşaadıklarından negatif sonuçlar çıkarır. Dolayısıyla güzel bakmak ve hayatı anlamlı kılmak adına hedefler gereklidir. 
  • Hedefi olmayan kişi ise ne yapacağını ya da neden yapacağını bilmediği için sorumluluklarının da farkına varamayacaktır.
 
 
 

Kategoriler

 
 

Staj anılarıma da buradan bakabilirsiniz. Butonun üzerine tıklamanız yeterli.

Copyright © 2017. All rights reserved.

tr_TR
en
off
Mobile View
Desktop View
 

Powered By Cansu Yaman

 

NETWORKER

  Youtube kanallarımız


üzerine tıklamanız

​yeterli

İş Hayatım
1719

İş hayatım

Hayatım boyunca sadece 3 işte çalıştım. Bu iş dediğimiz bildiğimiz maaşlı sigorta yapan işler. Hiç birinden ne memnun kaldım ne o işlerde severek çalıştım. 1. Üniversite okurken garsonluk yaptım. 2. Üniversiteden mezun olduktan sonra gıda sektöründe çalıştım. 3. Bir bilişim şirketinde çalıştım. Son çalıştığım iş yerinden maaşımı bile alamadım.

Yani kısacası asıl risk zamanımızı 30 veya 40 yıl emekli olana kadar satmaktır. Şimdi para var enerji de var ama hani zaman o nerde. Çünkü para için sattın. Ve 30 yıl daha satmaya devam edeceksin. o 30 yılda anca ev araba alsın bi 10- 20 yılı kadar da borcunu ödemek için çalışmakla yani yine zamanını satmakla geçecek. Yıllar geçti geldin emekli oldun 65-70 yaşına artık zamanın var hadi tamam paran da var ee hani enerji nerde. Yok artık. Dedeler neden çok torunlarını severler biliyor musun? Çünkü onlarla zaman geçirmeye vakitleri olduğu için. Böyle olmayın risk gördüğünüz fırsatlara atlayın cesaretli olun zamanınızı satmak yerine onu kazanmaya bakın. Üretgen olun. Bakış açınızı genişletin. Kararlarınızı kendiniz verin kimsenin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Siz sizi yönlendiren kişinin hayatını değil kendi hayatınızı yaşayacaksınız. Ona göre mantıklı düşünün.

Ben emir altında çalışmatan nefret ederim. Durumumda iyi değil. E ne yapmam lazım mecburen çalışmam lazım. Emir altında olmaz. Kendi işimi kurmak istesem birikimim güzel bir sermayem yok. Yapamam. Ama artık günümüzde küçük sermayeyle kendi işini kurma fırsatı varmış. Bu fırsat bana sunulduğunda her şeyini araştırdım bu benim yapabileceğim iş işte dedim. Kendimi geliştirebileceğim, yükseltebileceğim bana hem para hem enerji hem de zaman kazandıracak bir iş. Denemekten ne kaybederim ki dedim. Denedim düşüncelerime kadar değiştiğini kendimi ne kadar geliştirdiğimi ve olgunlaştığımı farkettim. Saygı değer bir insan oldum özgüvenimi daha çok kazandım. Kitaplar okuyarak, kişisel gelişim eğitimleri alarak benim özgüvenim yükseldi. İnsanlar beni daha çok sevdiler. Saygı duydular. Dinlediler. Çok önemli sözünü birine dinletmek benim için öyledir. Sözünü dinliyorsa sana duyduğu bir saygı vardır. Onu anlarsın ve saygı da sevgi kadar çok önemlidir. 

Ben iş hayatımda yani içinde bulunduğum sektör ve şirkette yaptığım kendimi geliştirdiğim işte olumlulukları çağırmaya başladım. Korkularımla yüzleştim. Kişilğimi değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. Tabi ki olumlu yönde değiştirdi. Ve mutluyum. İşimle ilgili ayrıntılı bilgilere sağ alt köşede üzerine tıklayarak ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. 

Ekibim

üniversite,mezun,fırsat,saygı
 

Trainer

enable
skins/scmOrange/skin.css
The Chainsmokers & Coldplay - Something Just Like This ( Seslendiren : J.Fla)|https://youtu.be/d_elXY2Lcfk,Luis Fonsi - Despacito ( Seslendiren J.Fla )|https://youtu.be/4bmUFRxNEIg,The Chainsmokers - Don t Let Me Down (Seslendiren: J.Fla)|https://youtu.be/C3e_NZIFfrk,Ersay Üner - İki Aşık|https://youtu.be/ibwSWfbaW0I,Edis - Çok Çok|https://youtu.be/-8cFfkyk7vA,Edis - Dudak (Official Video)|https://youtu.be/6zzHRUqB5O4,Edis - Benim Ol|https://youtu.be/7W-NP6oM7-c,Edis - Olmamış Mı?|https://youtu.be/TGFFe-5PDzU,CEZA -SUS PUS|https://youtu.be/RcG-qPq3qC0,Serenay Sarıkaya - Masum Değiliz|https://youtu.be/ctrpiqWFaqI,Murat Boz - Yana Döne|https://youtu.be/EvNi8PE5O10,Era Istrefi - Bonbon (Official Video)|https://youtu.be/cedoBlUvBlI
true
false
100
0
top
false