Cansu YAMAN

 
 

BUSINESS WOMAN

 

info35@turanjcansu.com

 
 
 

Gözü Yükseklerde Olanlara

 
  • Zihnimizin yapısı dolayısıyla beynimiz asla boş durmaz, düşünce, istek ve arzularımız bilinçli şekilde yönlendirilmezse, zihnimiz gelişigüzel, düzensiz ve olumsuz düşünmeye başlar.
  • Gördüklerinden, duyduklarından ve yaşaadıklarından negatif sonuçlar çıkarır. Dolayısıyla güzel bakmak ve hayatı anlamlı kılmak adına hedefler gereklidir. 
  • Hedefi olmayan kişi ise ne yapacağını ya da neden yapacağını bilmediği için sorumluluklarının da farkına varamayacaktır.
 
 
 

Kategoriler

 
 

Staj anılarıma da buradan bakabilirsiniz. Butonun üzerine tıklamanız yeterli.

Copyright © 2017. All rights reserved.

tr_TR
en
off
Mobile View
Desktop View
 

Powered By Cansu Yaman

 

NETWORKER

  Youtube kanallarımız


üzerine tıklamanız

​yeterli

Okul hayatım
1640

Okul hayatım

Sadece 2 yıl okuduğum meslek yüksek okulu zamanımdan bahsedeceğim. Aslında lise de başlayan bir oyunculuk sevdam vardı. Tiyatro sevdam başlamıştı. istediğim konservatuar kazanmaktı. Ama üniversite sınavında istediğim okulun puanını alamamıştım. Bende puanıma göre okul ve bölüm araştırmıştım. Ve seçmiştim. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler. Araştırdığımda laboratuvar da yapılan dersleri görerek sevmeye başlamıştım. Heyecanlanmıştım ama okula gittiğimde hayal kırıklığına uğradım. Ne laboratuvarı 2. haftası okulun arkasında ki arkada mısır ektik. Öncesi çapa yapmıştık. Güneşin altında toz toprakla geçti. Ha eğlenceli, güzel yapması öğrenmesi çok güzel ama kızdığım şey bölümü neden farklı gösterdikleri. Madem böyle bir şey öyle gösterin sizde. Ziraata hazırlıyor okul sadece evet ziraat güzel bir meslek ama Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ziraattan farklı. Keşke onun içinde birşeyler gösterselermiş. Neyse ben bitirdim mezun oldum diplomamı aldım. Sermayemi biriktirince aktar açmaya hazırım. 

Benim okul hayatım ilkokuldan başlayım. Berbat bir okuldu. Öğretmeni ayrımcılık yapardı, öğrenciler bir tuhaftı daha küçücükken burunları yüksekti. Öyle kimseyle bağ kurmaya çalışmak yoktu benimde kurduklarım hırsız veya pislik çıkmıştı. 

4. sınıfım başka okula geçiş yaptım. Harikaydı. Ortaokul bitene kadar süperdi. Öğretmenim, arkadaşlarım, onların ilgisi alakası, saygısı sevgisi 10 numaraydı. Öğretmenlerin ilgisi süperdi. Ortaokul bitti. Gelelim liseye.

Liseyi ben İmamhatip te okudum. Aile zoruyla oldu. Aslında güzel bir meslek kadınların Kuran öğretmeni erkeklerin de öğretmen veya hoca olması. Ama benim gittiğim okulda bu amaçla gelen çok azdı ve benim amacımda farklıydı tabi ki. Okulda ki insanlar çok acaipti. Mesela sanki içlerine şeytan girmiş gibi menfaat, gıybet onlardaydı. Öğretmenler bir acaipti. İnsanlarını sevmemiştim. Dua etsinler beni dinden soğutmadılar. Bu bütün okulları kötülediğim anlamına gelmez. Harika eğitim verilen İmamhatip liselerini de gördüm ama benim gittiğimi üzgünüm sevememiştim. Neyse 4 sene de bitti o. En güzel kalan anı 2 hocamız vardı onları severdim. Bir gün okulda tiyatro yapmaya karar verirler. Bende atladım tabi ki ilk tiyatromu orda yapmıştım.

Mezun oldum bitti gitti. Konservatuar eğitimi alıyordum. Üniversiteye geçiş sınavının sonucunu bekliyordum. Barajı geçersem sınavlara giricem. Barajı geçemedim. Tabi ki o sınavlara katılamadım. Annem durumum yok o eğitimlere deyince yeniden hazırlandım üniversite sınavına 2 yıllk okuyayım döndüğümde çalışayım eğitimime para vereyim dedim. Karşıma Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler çıktı. Onu seçtim. 

Üniversite hayatımda da çok arkadaşım olmadı. Gıybet, biri birinin arkasından iş çeviriyor. Şehir dışında okudum ve bana kurulan tuzaklarla, kumpaslarla geçti üniversite hayatım. Onlara karşı yine de gülüyordum ben. Dokunuyordu demek ki okul bitene kadar onlar gidene kadar durmadı çünkü. Psikolojimle oynamışlardı. Tanıdığım tanımadığım kim varsa. Ben insanlara bir şey yapmıyorum demek ki bir şeyler yapmamı istiyorlardı. Amaçlarını bilemeyeceğim hiçte umursamadım valla. 

İzmir'e dönünce rahatlamıştım. Burda da bir tane öyle arkadaş çıktı da karşıma ama uzaklaştırmasını bildim. Yani iyi yönden bakmak gerekir. Okul zamanı onları yaşamasam bu kadar sağlam bir ders çıkartamayacaktım ve tecrübe kazanamayacaktım. Özeti bu. Aşağıda fotoğraflarıma bakabilirsiniz. Aşağıda ki fotoğraflarda bir kaç defa girdiğimiz entomoloji laboratuvarı, herbaryum laboratuvarına ve bildiğimiz kimyasalların bulunduğu laboratuvarına giriş fotoğraflarım ama sayılı 2 yılda 5-6 kere girdik.

meslek,yüksek,entomoloji,herbaryum
enable
skins/scmOrange/skin.css
The Chainsmokers & Coldplay - Something Just Like This ( Seslendiren : J.Fla)|https://youtu.be/d_elXY2Lcfk,Luis Fonsi - Despacito ( Seslendiren J.Fla )|https://youtu.be/4bmUFRxNEIg,The Chainsmokers - Don t Let Me Down (Seslendiren: J.Fla)|https://youtu.be/C3e_NZIFfrk,Ersay Üner - İki Aşık|https://youtu.be/ibwSWfbaW0I,Edis - Çok Çok|https://youtu.be/-8cFfkyk7vA,Edis - Dudak (Official Video)|https://youtu.be/6zzHRUqB5O4,Edis - Benim Ol|https://youtu.be/7W-NP6oM7-c,Edis - Olmamış Mı?|https://youtu.be/TGFFe-5PDzU,CEZA -SUS PUS|https://youtu.be/RcG-qPq3qC0,Serenay Sarıkaya - Masum Değiliz|https://youtu.be/ctrpiqWFaqI,Murat Boz - Yana Döne|https://youtu.be/EvNi8PE5O10,Era Istrefi - Bonbon (Official Video)|https://youtu.be/cedoBlUvBlI
true
false
100
0
top
false